11.-13.7.2014 Putování Českým rájem

přidáno: 11. 8. 2014 2:46, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 11. 8. 2014 2:46 uživatelem Jiří Tichý ]

Tento víkend se stala neuvěřitelná věc. Měli jsme volný celý víkend. Žádné povinnosti nás nevolaly a tak jsme se mohli rozjet, kam nás srdce táhla. Zvolili jsme tedy Komárovský rybník….

V pátek jsme to zabalili oba v práci, jak nejdříve to šlo, čímž pádem jsme přesně v 16h. seděli v autobuse směr Sobotka. Tady jsme využili volných 15 minut k přestupu na spoj do Branžeže k vypití pivka v místní hospodě.

V kempu bylo stanů tak akorát. Ubytovali jsme se v „Pekle“ pod borovicemi… Ubytováváme se vždy tu, ale na večerní posezení chodíme do vedlejšího kempu – do Lemberku. Většinou je tu plno trempů, hraje se na kytaru, zpívá, zkrátka fajn nálada. I dnes to tu žilo. Vydrželi jsme hodně přes půlnoc popíjet s místními. Až neuvěřitelná zima nás donutila odejít do stanu a zakuklit se ve spacácích.

Ráno nás probudilo slunko, vykoukli jsme ze stanu, bylo něco málo před 6h. ranní. Teplo, nad rybníkem se táhla mlha, vycházelo slunce, rozkrývalo se modré nebe, kemp spal…neodolali jsme vykoupání. Voda byla vyhřátá J

                        Ještě jsme pár hodin spali a, po snídani u místních potravin, jsme se vydali vstříc horkému dni. Žlutá značka nás vedla k Hrázce. Cestou jsme potkávali spoustu popadaných větví a stromů. Před týdnem tu prý byla vichřice… U Hrázky jsme mírně nevěděli kudy dál. Chyběly značky. Ovšem po poradě s mapou jsme nabrali opět správný směr a to na Příhrazy.

V hospodě Pod Kaštany jsme si dali výborný oběd, který jsme ani celý nesnědli pro velikost porce… sedělo se tu příjemně, nikam jsme nespěchali. 

Cestou na Starou hradu jsme nevědomky přešli na pochodové tempo. S úsměvem jsme zastavili s tím, že přeci nejsme na pochodu a přepnuli se zpět do dovolenkového režimu a „lážo plážo“ chůze J

Na Staré hradě je nádherně. Kdo nebyl, doporučujeme návštěvu. Skály, borovice, výhledy…. My k tomu měli i modré nebe a slunce nad hlavou J . Pokochali jsme se a pokračovali po červené značce dál na Krásnou vyhlídku. Tady byla hlava na hlavě. Většina lidí se sem odveze autem, poobědvá a pokračuje na Drábské světničky. My jsme taky poseděli a to s kávou a výborným štrůdlem.

Dál jsme šli sami samotincí. Vydali jsme se totiž na vrch Mužský, který je pro nás zárukou toho, že nikoho moc nepotkáme. Cesta vede kolem menší zoo – vždy tu měli pštrosi, kam se poděli, netušíme….Ovšem třešňové sady stále stojí na svém místě. Zralé třešně, kam se podíváte!

Z vrchu Mužský se opět naskytly výhledy do dáli na všechny strany. Seděli jsme tu a tiše hleděli do kraje snad hodinu….


Přes vesnici Mužský a Zápudov jsme došli do Branžeže. Co osud nechtěl – naše oblíbená hospůdka byla otevřená. Zasedli jsme tedy k výborné klobáse a pivku. Opět jsme poseděli. Sluníčko se začalo klonit k obzoru, vydali jsme se tedy do kempu. Ovšem těsně před kempem máme taky oblíbenou hospodu a taky měli otevřeno. A ještě ke všemu měli dvě poslední porce guláše….inuž, západ slunka jsme sledovali ze zdejší zahrádky J

Chtěli jsme navštívit i zdejší letní kino, to jsme stihli, bylo nás tam klasicky pět a půl ale přesto promítali!

Znaveni jsme se po půl noci dostali do spacáků…


Druhý den ráno jsme vše pobalili a zamířili směr hrad Kost. Po zelené značce, hlubokými lesy plnými borůvenčí, které velice zdržovali všechny poutníky od chůze, kolem vrchu nesoucí název Velká Sněhurka, písčitými dunami, které dali zabrat nejednomu cyklistovi, jsme dorazili kolem černého rybníka k hradu Kost. Zavítali jsme na nádvoří, pro razítka. Jarda zjistil, že nemá záznamník…. J Budeme muset přijet znovu…Dali jsme si alespoň oběd. Bylo tu hodně živo.

            Kolem Bílého rybníku jsme došli k Prokopskému údolí. V údolí vládl neuvěřitelný klid. Louky, květiny, motýli, ptáci….Uteklo to jako voda. V Libošovicích jsme počkali v hospodě na vlak. Za prudkého deště a ochlazení jsme nasedli do tepla a sucha vlaku a dokodrcali se prázdninovým motoráčkem, který jel z Mladé Boleslavi do Lomnice nad Popelkou. Tady jsme přesedli na motoráček do Staré Paky a tam na vlak až domů do Trutnova…

 

Alča z Trutnova


Comments