23.12.2013 – Výlet na Hradecko

přidáno: 6. 1. 2014 4:15, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 6. 1. 2014 4:15 uživatelem Jiří Tichý ]

            Naším hlavním cílem dnešního výletu byla návštěva Nechanic a blízkého hrádku. Nikdy jsme tu nebyli, moc jsme se těšili. Ráno nás vlak dovezl z Trutnova do Hradce Králové, kdy jsme chvilku počkali na autobus směr Nechanice náměstí. Tady jsme uvítali cukrárnu – věneček nám udělal zásobu energie.

Podél silnice na Hradec Králové vedla červená značka spolu s Naučnou stezkou bitvy u Hradce Králové roku 1866. Sluníčko začalo vylézat na obzor, začali jsme odkládat ranní vrstvy oblečení. Od silnice jsme po chvíli odbočili mezi pole. Cestu obklopovala spousta keřů. Jejich větve byly obsypané bobulemi a hejny malých ptáčků, které jsme neidentifikovali. Šlo se nám nádherně. Na Jehlickém vrchu, který má nadmořskou výšku – pro nás horaly „pouhopouhých“ 300 metrů nás překvapila vyhlídka. Naučné tabule byly namířeny ba všechny obce v okolí. Jako orientační body sloužily kostelíky. Zapsali jsme se do návštěvní knihy, dali si razítka a pokračovali dál po červené do Hrádku u Nechanic.
 
                                                            
                                                           Cesta na Jehlický vrch              
                                
                                                                       
 
 
                    

                 Vyhlídka Jehlický vrch

 

Ve zdejším zámku se natáčela pohádka Princ a večernice a Anička s lískovými oříšky. V okolí zámku bylo pusto prázdno – ideální pro relaxaci v zámeckém parku.

 

 

 
                                                                     

 Zámek Hrádek u Nechanic

Prošli jsme so kolem zámku a protože jsme spěchali do Trutnova na předávání Betlémského světla, museli jsme zanechat relaxace a nejprve po modré turistické značce, později po silnici jsme prakticky doběhli v posledních minutách na autobusovou zastávku nad obcí Dolní Přím. Cestou začalo slunce už tak pálit, že jít jen v tričku byla jediná možnost. K dokonalosti by stačilo už jen to, aby pramen u sochy sv. Aloise ve vesnici Horní Přím tekl, abychom se mohli svlažit.

            Takto krásný předvánočně - jarní den jsme ještě nezažili!

 

 

 

 

Alča a Jarda z Trutnova

 

 

Comments