25.1.2014 Memoriál J.Axmana

přidáno: 11. 2. 2014 3:33, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 11. 2. 2014 3:33 uživatelem Jiří Tichý ]

Sobotní ráno bylo velice mrazivé. Teploměr ukazoval -14C. Tím pádem jsme ráno strávili presováním se do několika vrstev oblečení – dvoje zimní ponožky, podvlékačky, několik mikin + ještě jedna „pro jistotu“ do batohu. Při prvních krocích v chladném ránu jsme zkonstatovali, že příprava na dnešek je tak akorát a směle vyrazili.

Na nádraží se nás sešlo 6 statečných. Potkali jsme tu i několik trutnovských turistů. Vlakem jsme dojeli do Hostinného a nejkratší možnou cestou jsme došli do restaurace U Soudku v Arnultovicích, kde byl start pochodu a kde se k nám měly připojit ještě dvě statečné kamarádky z blízkého Rudníku.

Přivítali jsme se s pořadateli, převzali propozice na trasu 16km, tatranku a oblázek s malovaným Ferdou mravencem. Proběhlo rychlé startovní pivko, aby se nám lépe šlo!

Trasa vedla zpočátku Arnultovicemi dál od Hostinného, směrem k hasičské stanici. Tady jsme odbočili ze silnice a započalo tolik očekávané stoupání nad vesnici na louky a za prvními výhledy do kraje. Viditelnost byla skutečně úžasná. Vzpomínali jsme, jak jsme tudy šli pře rokem a pro mlhu neviděli pomalu na 50m před sebe. Chvíli jsme vydechli a pak už jsme si užívali perfektně značené trasy ( fáborky a cedulky ), nádherné krajiny a úžasného počasí.

            Když jsme přišli do Čermné, uvítal nás klasický ruch. Sedli jsme si do místního sálu, dali svačinu, a protože tu byla docela zima, po chvíli jsme se rozhodli pokračovat do cíle, kam nám zbývaly poslední 4 km.

            Kolem místního kostela jsme vystoupali nad Čermnou, chvíli šli po louce a lesem jsme sestoupali k údolí Východního potoka. Ten jsme překročili po lávce a opět stoupáním pokračovali tentokrát už nad Arnultovice. U křížku jsme se zastavili na vydýchání, dopití zásob a načerpání sil ze sluníčka.

            Kolem bývalého lomu jsme pak došli do cíle, který byl shodný s místem startu. Po výborném obědě, který jsme si tu dali, jsme došli na vlak a spokojeně dojeli domů!

 

Alča z Trutnova
 
Comments