Dne 12.7.2014 výlet okolo Červeného Kostelce

přidáno: 11. 8. 2014 2:38, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 11. 8. 2014 2:38 uživatelem Jiří Tichý ]

          Ráno se nás na nádraží ČD v Trutnově sešlo 11 turistů. Vlakem v

7.40 hod. jsme odjeli do Červeného Kostelce. Z nádraží jsme vyšli k

 9. křížům a odtud jsme pokračovali po turistickém značení údolím řeky Úpy až pod Boušín.    

     Na dřevěné lávce přes řeku jsme posvačili a potom vystoupali ke kostelíčku na Boušíně. Z důvodů oprav oltáře byl dnes kostelík otevřený.

Po jeho prohlédnutí jsme sestoupili ke kapličce, kde jsme si omyli oči zázračnou vodou a potom neznačenou cestou jsme se vrátili na panskou

cestu a dále k mostu. 

     Protože v noci pršelo, měli jsme obavy, jak bude cesta  „Potůčkama“ směr Červený Kostelec vypadat. Zdálo se, že je potůček dost malý, tak jsme to riskli a vydali se tímto romantickým údolím. Šestkrát jsme tedy přeskakovali po kamenech potůček a v posledním úseku údolí, kde se už zhoršila průchodnost, jsme volili  i netradiční cestu hřebenem. Všichni  to zvládli i doprovodný psík Arnoštek bez problémů. 

     Krásné počasí se najednou zhoršilo a s prvním deštěm jsme došli do Stolína, kde jsme se rádi zastavili v restauraci, která je otevřena v rekonstrukci nejstarším domě ve vesnici. Mile nás překvapilo prostředí i výborná svíčková. 

     Po dešti jsme se vydali už bohužel po silnici na nádraží do Červeného Kostelce, odkud jsme odjeli v 13.50 hod. Délka pochodu 12 km. 

Irena

Comments