HRADECKÝMI LESY NA ROZHLEDNU MILÍŘE - 22.3.2014

přidáno: 1. 4. 2014 5:28, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 1. 4. 2014 5:28 uživatelem Jiří Tichý ]

V sobotu 22.3.2014 jedu v 7.43 hod. do Hradce Králové na výlet pořádaný odborem z České Skalice. Postupně se vláček zaplňuje, v České Skalici přistoupili skautící jedoucí  do Jaroměře do pevnosti. Pár známých jede na seminář cykloznačkařů. Cesta uběhla. V Hradci jsem dokonce zvládla z 3. nástupiště dojít do haly, kde na mne čekal kolega z Jilemnice. V 9.07 hod. jedeme autobusem ke hřbitovu, odkud v 10 hodin vyrážíme na trasu. Kolegů ze Skalice jsme se nedočkali. Prohlédli si u parkoviště mapu a sledovali sportovce na bruslích, běžce a kolaře, úžasná stezka. Bylo hezky, teploučko, jenom lehce pofukalo, což mě nějak v poslední době vadí,  „nestárnu“ haha.

 

Trasa : Malšovice – Lesní Hřbitov – Ve Vlčích jamách -    Nový Hradec Králové – Biřička – Dubinka – Hájovna Vysoká nad Labem – Rozhledna MILÍŘ – Roudnička – Třebeš – Hradec Králové vodní elektrárna – divadlo DRAK – Velké náměstí – Muzeum – Hradec Králové ČD.

 

Byl to bezva výlet, zastávka v cukrárně káva a zákusek, u rybníka pěkné občerstvení s koutkem pro děti. Dáme nefiltrované pivko, sledujeme jak po koňské stezce,  přijela parta na koních a hurá na osvěžení do rybníka úžasné. Potom konečně rozhledna bez občerstvení ještě se dostavuje, ale lidiček bylo plno, rozhled pěkný. Bylo opravdu krásně. Před posledním občerstvením v Hradci Králové návštěva vodní elektrárny + vizitka. Po občerstvení polévka a pivko, jsme objevili  Zakarpatský kostelík, návštěva + příspěvek. Chvíli hledáme  Divadlo Drak ve kterém je muzeum loutek a zkušebna  zahrát si divadlo za 70,- se vyplatilo a ještě vizitka. Pomalu jdeme na vlak a v tom zjistíme, že ještě jedna vizitka na trase je v muzeum, které už ale nestihnu si prohlédnou. Takže příště. Celkem 25 km.

 

 

Maruš

Comments