Jednodenní výlet Za posledním puchýřem do Humpolce - 16.11.2013

přidáno: 13. 12. 2013 2:52, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 13. 12. 2013 2:52 uživatelem Jiří Tichý ]

          Sice jsem  byla přihlášená od pátka do neděle, ale tělíčko se zaseklo a tak nakonec jedu v sobotu 16.11.2013  před čtvrtou hodinou ranní autem s Vaškem a Aničkou ze Žacléře. Cesta ubíhala krásně, žádná mlha, objížďka jen jeden semafor, hned máme zelenou. Až před cílem se vynořila mlha, což nám zkomplikovalo hledání sokolovny nebo-li startu, ale dopadlo to.

          V 6,30 hod jsme na místě. Já čekám na svou partu zde ubytovanou. Dostanu tašku s upomínkovými předměty a koblihy od snídaně. Startovní lístek mám, tak jen Vašek a Anička se ještě prezentují. V 7 hod. vyrážíme do pomalu se rozednívajícího dne. My jdeme 20 km. Z Humpolce do Hněvkovic dále k Hydroeelektrárně Želivka, zde je rekreační středisko a příjemná hospůdka, kde probíhá první kontrola. Zde se rozloučím s Jozefínou, Jirkou, Mírou Součkem a Vláďou, jdou 35 km, jsou zde ubytovaní, tak mají na to celý den. My posedíme, Vašek malé pivko, Anička kávu, já popíjím Vincentku. Pozdravím se  stále novými známými. Posedím  s Ivou a Pepou ze Smiřic. No a dál už jdem ve třech až do Sedlice - přehrada Sedlice - Brtná rozc. - Haštel - Želiv klášter cíl. Zde dostaneme od pořadatelů výborný čaj. Zakoupíme pohledy a hurá do fronty na bus, který nás zaveze do cíle a startu pochodu do sokolovny v Humpolci. Ve frontě na bus jsem viděla přicházet tří člennou partu z Nového Města. My vyzvedli diplom, já nakoupila 10 kalendářů KČT a pozdravila se s Jardou a Mílou, Vaška jsem neviděla. Rozloučení s pořadateli.

          Popojedeme na Hrad Orlík nad Humpolcem pro vizitku a další úkoly. Potom konečně na oběd a v 15 hod odjezd zpět do Trutnova. V 17,30 hod jsem doma. Véna s Aničkou do Žacléře. Úžasný výlet počasí se povedlo. Celkem se zúčastnilo 1531 lidiček.

 

Maruš

Comments