KČT Žacléř a KČT Trutnov cestovali do Polska -28.6.2014

přidáno: 2. 7. 2014 1:43, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 2. 7. 2014 1:43 uživatelem Jiří Tichý ]

Město Žacléř má družbu s polským městečkem Wleň, které slavilo 800 let založení. V autobuse bylo několik volných míst a tak jsme se k nim připojili a v sobotu 28. 6. 2014 odjeli společně k vodní přehradě Pilchowická na řece Bobr u vesnice Bobr. Zde byla exkurze a prohlídka vodního díla. Po prohlídce jsme odjeli busem do městečka Wleň, zde jsme byli uvítáni polskými dětmi v čele se starostou Lvovka. Navštívili zdejší zámeček a přešli na zříceninu hradu Lenno , vylezli na věž se 65 schody. Zde byl překrásný výhled na všechny strany, včetně Krkonoš. Vrátili jsme se na zámeček, kde bylo přichystáno občerstvení, guláš  - výborný, dále švédský stůl s různým ovocem dle vlastního výběru, a výborná černá káva – se samoobsluhou.

Celý čas se nám věnoval průvodce, včetně informací o malebném městečku. V 14.00 hodin se s námi průvodce rozloučil a my jsme měli

2 hodiny volného času na prohlídku města, včetně kostelíku a náměstí kde se připravovala hudba na večerní oslavu. 

V 16 hodin jsme odjeli domů, plni dojmů a poznali srdečnost a pohostinnost tamních obyvatel. V Žacléři jsme se rozloučili s pořadateli zájezdu, poděkovali a popřáli si další spolupráci. 

Bylo to pěkné, zájezd se vydařil a děkujeme všem za účast.

Turisté z Trutnova


Foto dodal V. Čech

Foto dodal V. Čech

Foto dodal V. Čech

Comments