Místo bledulí – sněhové pláně - výlet 6.4.2013

přidáno: 11. 4. 2013 0:30, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 11. 4. 2013 0:30 uživatelem Jiří Tichý ]

Podle plánu jsme 6.4.2013 odjeli do Svobody nad Úpou a místo bledulí jsme změnili trasu, neboť bledule ještě byly pod sněhem.

     Ve Svobodě jsme zamířili přes náměstí do Janských Lázní. Míjeli jsme Lesnické učiliště, přešli na hlavní silnici – tankodrom. Tak děratou cestu jsme ještě neviděli. Došli jsme ke kolonádě, posvačili a pokračovali vzhůru k lanovce, která byla v provozu – sněhové podmínky výborné. Lyžařů, ale moc nebylo, fronty žádné, tak to byla pro ně pohoda.

     Šli jsme dále okolo nového srubového  hotelu  „Vladimír“ (ceny mírné) a po části ledové cesty stoupali k Hofmanovým boudám. Zde jsme odbočili na Zlatou vyhlídku, ale pro mlhu nebylo nic  vidět. Rovněž vstup zahrazen novou  výstavbou s bránou , s cedulí  „Soukromý pozemek“ . Tak jsme opět posvačili a vrátili se  k odbočce na Rudolfovo údolí. Vyšlapanou  cestičkou ve sněhu  jsme klesali v zástupu okolo dvou vodojemu a k upravenému pramenu vody starosty EXNERA. Potom jsme míjeli zdravotní sanatorium „Vesna“, kostelík a došli ke Kolonádě, kde ve 12.10 hod odjížděl autobus do Trutnova, zde jsme vystoupili pouze 4 osoby, 7 turistů šlo z Jánských Lázní do Svobody na vlak a přijeli ve 14.20 hod. do Trutnova.

     Celkem nás bylo 11, z toho 2 muži a ušli jsme 13 km.

Změna programu byla hodnocena kladně, neboť se v zimním-jarním počasí šlapalo pěkně, vítr nevál, slunce nesvítilo, ale bylo příjemně, včetně dobré nálady. Děkuji všem a za 14 dní snad bledule již budou kvést.

     Zdrávi došli     Pepík

Comments