Novopacké pochody - 27.9.2014

přidáno: 1. 10. 2014 22:03, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 1. 10. 2014 22:03 uživatelem Jiří Tichý ]

V sobotu  27.9.2014 se nás sešlo pouze 5, z toho 2 chlapi a odjeli jsme do Nové Paky. Ve skautské klubovně jsme se zaregistrovali a vybrali 10 km trasu, kudy jsme delší dobu nešli. 

Vyrazili jsme okolo Letního hřiště, vystoupali k červené značce a postupovali směrem na Brdo. Pokračovali dále, až jsme narazili na zelenou značku, došli až k  Úbislavicím  a zase odbočili na modrou. Na polní cestě bylo stromořadí a také vlašský ořech. Plody padali a stačilo je jen sesbírat, což někteří uskutečnili. Šli jsme dále a v České Proseči rovněž byly spadlé ořechy, to jsme již sbírali všichni, byly veliké a zdravé. Došli jsme až k obci Zlámaniny, kde jsme se kdysi pod nápisem fotili a šťastně za krásného slunečného dne došli zpět do Nové Paky. 

V klubovně jsme převzali diplomy a zašli do nedaleké restaurace a řeznictví, kde jsme dobře a chutně poobědvali, doplnili tekutiny „jonty“ a vycházkovým pochodem došli na vlak. V 14,24 hod. odjeli do Trutnova a zhodnotili, že tento pochod byl velice pěkný, poznali jsme část novopackých hor, shlédli překrásné vyhlídky z některých míst do celého krásného kraje.

 Škoda, že se nás sešlo tak málo. Snad příště na memoriál Mirka Petiry za 14 dní. 

Díky všem.   Pepík

Comments