Pochod 5-ti statečných 17.8.2013

přidáno: 2. 9. 2013 2:40, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 2. 9. 2013 2:41 uživatelem Jiří Tichý ]

     V sobotu 17.8.2013 dorazilo vlakem do Rtyně zastávka  5 turistů. Po vystoupení z vlaku jsme probrali program pochodu a rozhodli, že vzhledem k vysokým denním teplotám zkrátíme pochod, vyhneme se Bohdašínu a půjdem přímo  k sekyrkárně na křižovatku  Horní Kostelec – Hronov. Zde jsme odbočili po asfaltové cestě, mírně stoupali na Končiny. Byly krásné výhledy do Polska na Bor a Hejšovinu (Sovy hory), ale také zpět do naši krásné krajiny. Na Končinách jsme došli k upravené dřevěnce, domov příbuzných jedné turistky. Majitelé nebyli doma, přesto jsme na dvorečku na zápraží posvačili s obveselením, jedna turistka si sedla na konec lavičky, ta se zvrátila a ona pomalu se sesula podél stěny k zemi za hlasitého smíchu. Nic se jí nestalo a tak jsme po chvilce pokračovali dále.

 

     Na křižovatce turistického rozcestníku jsme četli chytré směrovky a vtom jeli na mopedech příbuzní naší kolegyně. Hned nás zvali na kávu, ať se vrátíme, ale nebyl již čas, chtěli jsme dojít k vlaku ve 12,51 hod. v Hronově. Rozloučili jsme se, poděkovali a pokračovali po modré značce polní cestou a lesem k cíli. Opět pěkné výhledy na Zbečník, došli jsme k velkému betonovému krytu, který je také jako vojenské muzeum, sestoupili pěšinou do města, zamířili k nádraží, kde byla vždy otevřená hospoda, neboť jsme chtěli spláchnout prach dobrým pivem. Ouha, hospoda delší čas u nádraží mimo provoz, nablízku žádná další, a tak alespoň ve vestibulu budovy nádraží byl v provozu automat na kávu. Do příjezdu vlaku jsme se občerstvili a odjeli přímým vlakem do Starkoče, 35 minut čekání a odjeli do Trutnova, kde jsme byli ve 14,20 hod.

 

     Byl krásný velmi teplý den, přesto jsme pochod statečně zvládli a v dobré náladě jsme prožili jeden krásný pochod. O mnoho přišli ti, co nešli, takový den není pokaždé. I když nás bylo jen pět, všichni byli spokojeni a já jim za to děkuji.

     Ušli jsme 10km.

 

 

Pepík                    

Comments