Pochod 5.7.2013 na Malou Skálu

přidáno: 10. 7. 2013 5:21, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 10. 7. 2013 5:22 uživatelem Jiří Tichý ]

      Ráno dne 5.7.2013 se nás  na nádraží ČD v Trutnově sešlo 11 turistů. Vlakem v 6.16 hod. jsme odjeli do Dolánek u Turnova, odkud jsme chtěli pokračovat přes Klokočí a Kalich na Malou Skálu. 

     Kousek za Dlaskovým statkem z Dolánek jsme, ale narazili na zelenou značku, která nás naváděla na rekreační zařízení  „U Zrcadlové kozy“. Rozhodli jsme se tedy využít tuto možnost a změnit plán. Šli jsme proti proudu Jizery po jejím levém břehu a brzy jsme došli do tohoto rekreačního objektu, kde právě probíhala snídaně velkého množství vodáků.  Neváhali jsme tedy a zašli též na kávu i pivko a při konzumaci našeho občerstvení jsme si prohlíželi zdejší malůvky s kozími motivy i veršíky. 

     Dále jsme pokračovali po asfaltové cestě až jsme došli k Betlémskému mlýnu. Tady jsme přešli na žlutou značku a stoupali lesní cestou do kopce k obci Michovka. Tou jsme prošli asfaltovou silnicí a obdivovali jsme upravené domy a zahrady i nově postavená dřevěná stavení. Po žluté značce jsme vystoupali do vsi Besedice, kde nad ní byl už částečný cíl naší cesty  - Kalich. 

     Toto místo je bohužel v rekonstrukci a restaurace, která mohla nabídnout občerstvení byla dnes zavřená. Využili jsme tedy alespoň posezení v její zahradě a snědli vlastní zásoby. 

     Dosud nám počasí přálo, dokonce vysvitlo sluníčko. Po odpočinku jsme se vydali po červené značce směrem na Malou Skálu, kde měl být po 0,5 km kiosek. I ten byl dnes, ale mimo provoz. Od kiosku jsme odbočili opět na žlutou značku a pomalu scházeli do údolí. Cesta dolů je „vylepšená“ množstvím serpentin a schodů a tak se nám ty 3km zdály nekonečné.
     Náš 12 km pochod jsme ukončili na nádraží ČD Malá Skála, odkud jsme odjeli v 13.30 hod. Změna plánu na dnešní pochod se nám líbila – je vidět, že máme stále co objevovat. 

Irena

Comments