Poslední pochod roku v Nové Pace - od Marušky :-)

přidáno: 13. 11. 2014 4:56, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 13. 11. 2014 4:56 uživatelem Jiří Tichý ]

     Je sobota 1.11.2014, vyrážím vlakem v 6.16 hodin se spoustou přátel turistiky z Trutnova na tento pochod, který samozřejmě není poslední, ale je pravda, že se zde sejdou ti, kteří se celý rok míjeli. Prezentace probíhá ve skautské klubovně, u které mne vítá Pepa Pilař a hned si neodpustí poznámku o mé dlouhé neúčasti. Takový je život, člověk míní, život mění, ale jsem zde a hlásím se na 24 km, což je další překvapení. Po zaplacení jdu na startovní pivko, kde se vítám s Vlastou a Miládkou, které zajišťují občerstvení. Letos je za počítačem změna, diplomy tiskne Irenka Pilařová. No a na kontrole další známá postavička Pepa Tauchman ve svém neodolatelném klobouku rozdává razítka kontroly + razítko Vystup na svůj vrchol “Hřídelecká Sopka 398 m.n.m” čímž přispíváme 10,- Kč na dostavbu Bezručovy chaty na Lysé Hoře. Na kontrolu dorazil ještě Pilař mladší.

Ranní počasí překvapilo teplotou 10 stupňů, což je fajn a ještě lepší bylo, když vysvitlo sluníčko a doprovodilo nás do cíle dnešní pěkné trasy.

Trasa: Nová Paka - Studénka – Hřídelec – Hřebenová cesta – Mokřice – Stavský Kostelík – Stav – Zboží – Skalka pod Kumburkem – Brdo – Nová Paka 24 km.

Přídavek do Staré Paky na vlak 3km.

      V 8 hodin jsme vyrazili na trasu Já z Trutnova, Jozefína a Ivan z Čisté u Horek, Máša a pes Badík z Nové Paky, Vašek ze Žacléře, Milan + Katka s mamkou z Lomnice nad Popelkou, Jirka z Turnova a Vláďa z Jilemnice. Alča s Jardou z Chotěvic jsou lepší, vyráží na trasu 35 km. V této početné skupině jsme se před 14. hodinou vrátili do cíle i s přáteli z Ústí nad Orlicí, kteří dovezli propozice na svůj pochod na 6.12.2014 na Skobácké putování. V cíli po převzetí diplomu, tatranky a pohledu jsme se dozvěděli pěknou účast 202 pochodníků. Já si dojdu na párek, neboť hospůdka se žádná nekonala.

Ostatní si předávají vizitky + zážitky ze svých výletů. Sice je možnost jet ve 14.24 hod. domů, ale po rozloučení se s přáteli jdeme podél kolejí, čekáme na projetí a zamávání do vlaku, zamáčknutí slzy a procházkou dojdeme do Staré Paky se sluníčkem v zádech.

Ve Staré Pace mají v sokolovně vepřové hody, tak ještě stihnu prdelačku a řezané pivko. Byl to nádherný den.

No a za týden nejspíš do Chropyně, výlet s jízdenkou z Lídlu za 199, – Kč, můžeme křížem krážem po celé republice.

  

Maruš

Comments