Po stopách řídícího učitele Jana Buchara - 14.9.2013

přidáno: 7. 10. 2013 6:23, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 7. 10. 2013 6:23 uživatelem Jiří Tichý ]

V sobotu 14.9.2013 po vydatném nočním  dešti se nás 9 turistů sešlo  za ranního šera v 6 hod. na vlakovém nádraží. V Jilemnici jsme se zaregistrovali a po občerstvení jsme vyrazili přes náměstí z města cestou mezi poli a krajem lesa, zvanou Žlábek. Došli jsme do Valteřic, kolem evangelické modlitebny a pily a pak jsme pokračovali přes Bubeníkovy vrchy do Hrabačova. U rodného domku Hanče s pamětní deskou na r. 1913 jsme vystoupali k  Hrabačovské zvoničce s pěkným výhledem do okolí.

     Dorazili jsme do Autoklubu a zahřáli se výbornou bucharovskou bramboračkou. Trasu jsme absolvovali za občasného deště, mrholení a nárazového větru. Pak už ve slunečném počasí jsme při cestě na nádraží navštívili u zámku Starý pivovar, ve kterém bylo v 1. patře tržiště řemesel. My jsme si prohlédli korálkovou dílnu s hotovými výrobky, obdivovali práci stuhového stavu a v selské světničce jsme dostali od selky v dobovém oblečení dobrý koláček.

     Prošli jsme zámeckým parkem a ještě se zastavili v barokním kostele sv. Vavřince. V 16 hod. jsme byli doma a rádi budeme vzpomínat na ušlých 14 km v krásném kraji.

 

Mirka

Comments