Prvomájový výšlap - 1.5.2014

přidáno: 13. 5. 2014 3:42, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 13. 5. 2014 3:42 uživatelem Jiří Tichý ]

Je čtvrtek 1.5.2014 Svátek práce – místo do průvodu jedu v  8.16hod do Jilemnice. V Trutnově na nádraží překvapení = výluka. Takže autobusem a potom vlakem v Martinicích překvapení jede Jirka z Turnova. V Jilemnici na nás čeká již horský vůdce Vláďa. Pomalu jdeme z nádraží, seznamujeme se s trasou dnešní akce, která měla pokračovat busem z  Dolních Štěpanic, zde čekáme hoši diskutují o vizitkách, já si stihnu smočit nohy v řece a potom se brouzdat v posečené trávě, je totiž krásný slunný den. No nakonec zjistí Vláďa, že chybička se vloudila a bus 1.5. ani 8.5. nejede tiskařský šotek, sdělil kolega z Osnada. Nezbývá nám než pokračovat podél silnice svižným tempem až do Vítkovic -  mlčky.

     Konečně dojdeme nahoru a míjíme krámek s dřevěnými hračkami a potraviny, hoši nic. Navrhnu jedno lahvové aspoň po té svižné chůzi v tom teple. Rádi svolí, hodíme řeč s místními co zde též doplňují tekutiny a poradí jak nejlépe na farmu Hucul. Občerstveni a hele začíná avizované počasí, poprchává, neva mažeme dál po silnici k hotelu Praha a odtud odbočíme ze silnice do kopce. Začíná více pršet, tudíž někdo deštník, někdo do pláštěnky, hurá vzhůru pro první vizitku dnešního výletu. Již vidíme pasoucí se koně a za chvíli vstupujeme do chaty Farma Hucul. Než jsme se zakoupili vizitky, Jirka poobědval, přestalo pršet, což bylo fajn. Pokračujeme krásnou krajinou na Rovinku naše oblíbené občerstvení na rozcestí. Je zde pár cyklistů, já si dám chléb se škvarkama a malé řezané pivko a razítko Jetíka. Po malém relaxu se vydáme po červené k Hotelu Kubát pro dnešní druhou vizitku. Zde náš výlet na Benecku končí a končí i hezké počasí rozpršelo se, přečkáme v čekárně na autobus malinko mám obavy zda pojede. V 15.30 hod. jsme odjeli do Jilemnice, jelikož byl ještě čas do odjezdu stavíme se na kávu, čaj a hlavně napsat trasu a kilometry dnešního výletu do hor =  22 km.

     Loučení s horským vůdcem, děkujeme za bezvadný  slunný den i trasu. My s Jirkou do Martinic, zde malý pokec, neboť je zpoždění, potom já do Trutnova a Jirka do Turnova.

MarušComments