Soví hory a Grodno - zájezd 7.9.2013

přidáno: 5. 11. 2013 4:23, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 5. 11. 2013 4:28 uživatelem Jiří Tichý ]
Dne 7.9.2013 se  uskutečnil ,podle plánu,l autobusový zájezd do polských Sovích hor a na hrad Grodno. Zájezdu předcházela pečlivá příprava, která spočívala v projetí a projíti trasy, kterou  musel jet autobus a která čekala na pěšáky. 
          Sraz byl v 6,30 před nádražím ČD. Přišlo všech 32 přihlášených  a tak se mohlo vyjet téměř včas. Cesta autobusem vedla přes Teplice nad Metují, Broumov, Nowou Rudu až do Waliborského sedla na hřebeni Sovích hor . 
           Zde začala delší trasa – cca 15 km – na kterou se vydala zhruba polovina účastníků. Překvapením bylo, že délka trasy do sedla Sokolie byla uvedena nejen v hodinách, jak bývá v Polsku zvykem, nýbrž i v km..Cesta vedla velmi členitým terénem. První možné občerstvení bylo na chatě Zigmuntowka, která byla asi tak na polovině cesty. 
           Z Waliborského sedla odvezl autobus zbytek účastníků do sedla Jugow, odkud se po občerstvení z vlastních zásob vydala druhá polovina na tzv. kratší trasu – 7,5 km-. Obě trasy vedly přes nejvyšší horu Sovích hor, Velkou Sovu ( 1015 m ), kde většina, at´už z dlouhé nebo krátké trasy navštívila kruhovou rozhlednu s rozhledem na Krkonoše, Orlické hory, Walbřišské hory, slezskou rovinu s horou Sleza. Vzhledem k ideálnímu počasí byl rozhled velice pěkný.Z Velké Sovy vedly obě trasy stejnou cestou do sedla Sokolie, s příjemnou zastávkou na chatě Orsel. V cíli, kde stál již připravený autobus, se někteří nechali zlákat na krajíc chleba se sádlem a škvarkami. 
           Ze sedla Sokolie jsme autobusem odjeli na parkoviště pod hradem Grodno, který byl v 16. století pokládán za největší hrad Slezska. Na hodinovou prohlídku s průvodce už nezbyl čas a tak jsme se spokojili s prohlídkou hradu zvenčí. Někteří si vzali čas na občerstvení u kávy.
           V 16,30 jme odjeli přes Walbřich a Lubawku do Čech. V Trutnově jsme  stihli všechny přípoje, takže nikdo nemusel spát u příbuzných či známých. 
            Výbor KČT Trutnov, jakožto hlavní organizátor zájezdu věří, že se účastníkům akce líbila, což vyjádřili potleskem při honocení ještě v autobuse. Zároven´vyjádřili poděkování řidiči za bezpečnou jízdu často v nelehkém terénu.   

                                                                                       Zapsal M. John
 
  
 
 
                                  Velká Sova  
 
 
                                                 Skupinové foto z rozhledny Kalenica
 
 
Comments