Stovka Podkrkonoším

přidáno: 5. 11. 2013 4:37, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 5. 11. 2013 4:37 uživatelem Jiří Tichý ]
Před časem mě oslovil dobrodruh Tomáš Zaplatílek jestli bych mu nepomohl s uspořádáním 100 km pochodu „Stovka Podkrkonoším“.
Na to, že bych pochod šel jsem se necítil a tak jsem kývnul na kontrolu. Aby to nebylo tak jednoduché tak jsem si vybral noční kontrolu v Debrném mezi 24. 00 a 5.00 ráno. Start pochodu byl v 22.00 v hotelu Zvičina, kde měl celý pochod zázemí. Jak se blížil pochod tak jsem začal přemýšlet co vlastně pochodníci na kontrole budou potřebovat. Vyptával jsem se. Dostal jsem odpovědi: něco slaného, něco sladkého, iontový nápoj, prý i pivo se hodí. Celou kontrolu jsem si představil v hlavě a začal shánět věci. Nejdříve jak to všechno do Debrného dopravit. Půjčil jsem si velký přívěsný vozík. Do něj jsem naložil pivovarskou skládací sestavu stolu a lavic, 50l ionťáku, 20 Birellů. 50 l vody a 50 l čaje. Taky jsem měl hroznový cukr, čokoládu, banány, rozinky, sůl, chleba, rohlíky, domácí marmeládu a nutelu (ta se stala v průběhu noci vzhledem k teplotě okolí téměř nedobytnou). Taky jsem řešil osvětlení, s kterým mně pomohl soused a zapůjčil měnič 12V/230V. Dvě lampičky měnič s přehledem krmil proudem z autobaterie a dokonce jsem po 5 hodinách v pohodě nastartoval.
Kontrola byla na 27. km pochodu. První účastníci dorazili asi 2,5 hodiny po startu. Poslední, kteří říkali, že už mají 20km navíc těsně před pátou hodinou ranní. Všichni ještě byli stateční. I přes GPS, mapy, značení, tlf. navigace hlavního pořadatele bloudili. Jeden obzvlášť statečný účastník přišel na kontrolu, když zjistil, že předchozí kontrolu minul tak beze slova zmizel na hodinu ve tmě, aby přinesl chybějící záznam.
Nakonec trochu statisitiky:75 účastníků vypilo 10 l iontového nápoje, 10 l vody, 30l čaje, snědli 50 rohlíků 2 bochníky chleba, půl kila čokolády a nutely, 30 banánů, 20 dkg rozinek. Do cíle došlo 43 účastníků. Teplota na kontrole +5°C až -1,5°C.
 
Jirka Tichý
Comments