Tajný výlet - 28.12.2013

přidáno: 7. 1. 2014 4:01, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 7. 1. 2014 13:21 uživatelem Jiří Tichý ]
V sobotu 28.12.2013 se sešlo před vlakovým nádražím v Trutnově 41 turistů obého pohlaví, dětí i dospělých k absolvování tradičního tajného výletu. Ten začal v 8:40 odjezdem autobusu do Vlčic. V průběhu jízdy Pepa Wenke odtajnil trasu putování, místa která navštívíme a místo, kde výlet zakončíme. Podal zde též informaci o historii Vlčic a zámku.
 
 
Trasa vedla z Vlčic přes Čermnou do Hostinného (9 km). Nebyla náročná, jen toho bláta na cestě bylo málo. Počasí nám přálo, nepršelo a místy se na nás zasmálo i sluníčko. Jen ta panoramata chyběla. V Hostinném nás čekala návštěva Františkánského kláštera s barokním kostelem. V kostele, který je
 
 
unikátní dvoulodní stavbou (evropskou raritou), je Galerie antického umění . Je zde umístěna jedinečná kolekce kopií antických soch. Po prohlídce se zajímavým výkladem nás ještě čekala v konventu kláštera prohlídka městského muzea a pěkná výstava betlémů. Zde z našich bot nechtěně odpadalo bláto posbírané na cestě z Vlčic do Čermné.
 
 
Prohlídka galerie a muzea v nás zachovala umělecký zážitek. Poté jsme navštívili pozdně gotický děkanský chrám Nejsvětější Trojice s 53 m vysokou věží.
 
 
 
 
Výlet jsme zakončili společným pozdním obědem U soudku v Arnultovicích. Při zpáteční cestě v autobuse poděkoval předseda odboru KČT Jirka Tichý Pepovi Wenkovi za dobře připravený tajný výlet a popřál všem účastníkům výletu do nastávajícího roku hodně pohody, zdraví a mnoho kilometrů na kole i pěšky.
 
 sepsal: J. Tuček 
 
 
 
 
 
 
 
Comments