Účast na pochodu Po stopách řídícího učitele Jana Buchara v Jilemnici -13.9. 2014

přidáno: 1. 10. 2014 22:02, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 1. 10. 2014 22:02 uživatelem Jiří Tichý ]

     Po deštivé noci a téměř za tmy jsme v 6.16 hod. odjeli vlakem do Jilemnice. Před Martinicemi se nám nabídl úžasný pohled na vršky hor, ozářené vycházejícím sluncem a na úpatí bílá mlha. Prošli jsme přes náměstí k Autoklubu, kde jsme se zaregistrovali a občerstvili. 

     Prošli jsme městem a obdivovali krásně opravené domy včetně „Zvědavé uličky“. Pokračovali jsme cestou mezi poli a krajem lesa zvanou

Žlábek. Sešli jsme do Valteřic, kolem evangelické modlitebny, pily a kravína vystoupali na, Bubeníkovy vrchy, odkud byl nádherný pohled na Kotel a Zlaté návrší, Žalý s rozhlednou. Scházeli jsme lesní travnatou cestou do Hrabačova. Shlédl jsme Hančův rodný dům s pamětní deskou a zvoničku. Prošli jsme zámeckým parkem a v Autoklubu se posilnili výbornou bramboračkou. 

      Při cestě na nádraží jsme se zastavili ve starém pivovaru u zámku, bylo zde tržiště řemesel, korálková dílna, stuhový stav v provozu a selská světnička, kde nám ukázali krásně vedené kroniky. Ještě jsme nahlédli do barokního kostela sv. Vavřince a před 15 hodinou odjeli vlakem do Trutnova. Bylo nás 7 turistů a ušli jsme 14 km krásným krajem. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a bylo teplo. Rádi budeme na tento pochod vzpomínat.

 Mirka

Comments