Uplakaný Líšenský pochod Českým rájem - 1.6.2013

přidáno: 10. 7. 2013 4:55, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 10. 7. 2013 5:00 uživatelem Jiří Tichý ]

        V sobotu 1.6.2013 po velkém přemlouvání se rozhodnu vyrazit na vyhlášený pochod. Nejhorší je, že ve 3,30 hod musím z pelíšku, abych stihla ve 4.17 hod. vlak, který mne zaveze na start pochodu – v Líšném.  Vyjímečně jdu v klidu a říkám si je hezky. Cestou přistoupil Vláďa, v 6.10 hod. vystupujem z vlaku, je zde chladněji, pozdrav s  Mášou vypráví zážitek z vlaku, naštěstí vše dopadlo dobře.  Vystoupáme od vlaku do sokolovny na prezentaci, kde už na nás čeká Jirka, válečná porada u startovního pivka, neboť jdeme upravenou trasu za vizitkami. Pozdrav s mnoha známými.

V 7.hod. vyrážíme za sucha přes - Závrší 373m n.m. – Závodí -  na první kontrolu do Železného Brodu zde ochutnáme Malinové pivko zavzpomínáme s Šelmou (jeho přezdívka) na různé pochody a hurá do cukrárny, vyplnění času než otevře infocentrum, abychom koupili nové vizitky = Městské muzeum a Kostel sv. Jakuba Většího Železný Brod. Pěkně se rozpršelo, navlékneme pláštěnky a hurá přes  Smrčí – Dlouhý – Hamštejnský hřbet 593 m.n.m. do Penzionu Hamštejn kde kupujeme dnes už třetí vizitku, dáme polévku a čaj, je čas oběda. Je zde parta Poláků, vymýšlejí náhradní program, neboť prší a prší. My ale pokračujeme  do  Vesce – Fialník – Klokočí  - zde malé zastavení na výstavě „Plyšové štěstíčko“ , kde jsou úžasní nadšenci unikátního vzdělávacího projektu, ve kterém medvěd velký plyšový Hugo vede zájemce za dobrodružstvím a poznáním po České republice a občas si odskočí i do zahraničí, má  své stránky www.hugonacestách.info .

Po prohlídce zakoupíme poslední dvě vizitky. 1.vizitka je Ochrana Klokočských skal, druhá Potštejnská setkání a vyrážíme pomalu do cíle přes Loučky – Besedice – Prosíčka – do Líšného. Jsme jak vodníci v Čechách, neva zvládli jsme to. Obdržíme diplom, poděkování za účast. Já se těším na opečenou uzeninu, závěrečné pivko při bájo hudbě, dnes v sále sokolovny, neboť leje a leje. Jirka jede autem domů se převléci do suchého, je z Turnova. My jedem v 15.44 hod. vláčkem  domů. Ve vláčku si beru suché ponožky a náhradní oblečení, jinak bych určitě lehla.

V cíli byli pořadatelé zklamaní účastí, „pouze 750 turistů“, jsou totiž zvyklí na účast přes 2000 a tak je chápeme coby taky pořadatelé, kolik starostí to obnáší a hlavně co s těmi buřty na opékání a tak. Co se dá dělat a to jsme ještě netušili co bude v neděli ráno = následky bouřky a přívaly deště. Takže za rok snad bude lépe.  30 km + 5 vizitek a plné boty vody.

 

Maruš
 
Comments