„ Vejšlap „ k novoročnímu táboráku na Žaltman - 1.1.2015

přidáno: 7. 1. 2015 7:41, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 7. 1. 2015 7:41 uživatelem Jiří Tichý ]

Na novoročním táboráku na Žaltmanu se nás z Trutnova sešlo 12 turistů. Pochod se rozdělil na několik skupin a každá si našla jinou trasu. Naše skupina – 7 členů odjela vlakem v 7.45 hod. do Velkých Svatoňovic a odtud jsme mírným stoupáním došli k Bílému kůlu. Počasí nám přálo, neboť čerstvě napadaný sníh krásně kryl vozovku a stromy měly „bílé kabáty“. Velká námraza z mlhy dokreslovala vánoční atmosféru.

     Poslední úsek výstupu se změnil v překážkovou trasu, protože zde v poslední době probíhala těžba dřeva a cesta byla rozbitá a pokrytá větvemi.

     Na vrcholu stoupání jsme došli k cíli cesty k novoročnímu táboráku. Tady již předešlí turisté opékali své uzeniny  a proto jsme neváhali a ihned jsme je napodobili. Po cestě nám „vyhládlo“ a tak nám tato pochoutka přišla velmi vhod.

     Počasí si nedá poroučet a protože najednou začalo chumelit a sem tam do toho spadla  i kapka, moc dlouho jsme se nezdrželi a vraceli se zpět. Na stráni pod lesem nad M. Svatoňovicemi jsme se rozhodli, že si cestu ještě trošku prodloužíme a odbočili cestou k Petrovicím. Asfaltovou silnici jsme potom došli do M. Svatoňovic, a protože jsme ještě měli moc času do odjezdu vlakem ve 14 hod., zamířili jsme na náměstí ke kostelu. Tady jsme obdivovali betlém a vánoční stromek u studánky se 7 prameny. Na nádraží jsme se sešli s dalšími pochodníky.

     První letošní pochod se vydařil, a i když byl řešen hvězdicovitě, všem se líbil. Všichni zdrávi došli a 12 km brali jako start na letošní turistiku.

 Irena

Comments