Výlet do Nového Města n/Metují - 8.6.2013

přidáno: 10. 7. 2013 4:58, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 10. 7. 2013 4:58 uživatelem Jiří Tichý ]

Dne 8.6. 2013 se nás na nádraží ČD V Trutnově sešlo 11 turistek. Vlakem jsme dojely do Náchoda, odkud jsme v 9.20 hod. odjely autobusem na Dobrošov. Tady jsme se vydaly po značené cestě  k turistické Jiráskově chatě, kde jsme počítaly, že si dáme kávičku. Bohužel zdejší restaurace otvíra až v 11 hod. a tak jsme se po občerstvení z vlastních zásob rozhodovaly kudy půjdeme do Pekla.

     Vyhrála to cesta značená, červenou turistickou značkou. Přešly jsme Jizbici a přírodou stále z kopce dolů, jsme pokračovaly směr Peklo. Slunečné počasí se náhle začalo měnit, dokonce 2x zahřmělo. To už jsme scházely příkrou strání, když nás zastihly první kapky deště. Bylo pro nás štěstí, že už jsme na místě.

     Naše kroky zamířily tedy k restauraci „ U Čerta „, kde jsme přečkaly pořádný liják s bouřkou. Dobrý oběd nám zlepšil náladu a asi po hodinové přestávce jsme se mohly vydat na další cestu.

     Zdejší příroda podél Metuje je krásná a romantická, ale ta dnešní měla k romantice daleko. Cesta pro pěší po pravé straně řeky, byla samá kaluž a bláto a na víc nás stále doprovázel doznívající déšť s bouřkou.

     Do Nového Města jsme, ale už došly se sluníčkem. Cestou městem i při čekání na vlak, který odjížděl v 15.30 hod. jsme uschly a pochvalovaly jsme si, že i dnes jsme poznaly část našeho kraje.

Irena

Comments