Výlet do Pstružné v Polsku na pstruhy - 20.5.2014

přidáno: 29. 5. 2014 6:31, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 29. 5. 2014 6:33 uživatelem Jiří Tichý ]

Ráno dne 20.5.2014 se nás na nádraží sešlo 11 turistek. Odjely jsme vlakem v 7.41 hodin do Červeného Kostelce, kde jsme přestoupily do autobusu směr Hronov.  Jaké, ale bylo naše překvapení, když autobus neodbočil na Zbečník a pokračoval směr Chlívce. Silnice na Hronov byla uzavřená. Projely jsme tedy okružní jízdou pod Turovem přes Rokytník, Dřevíč a Žabokrky do Hronova. Po příjezdu sem jsme využily čekání na další autobus do Žďárek a u „Kubíčka“ jsme si daly kávu s koláčkem. Ve Žďárkách jsme se šly nejdříve podívat na zdejší raritu – klokánka, který je zde umístěný ve velké zahradě s přístřeškem. Potom jsme pokračovaly známou cestou proti proudu potoka až do Pstružné v Polsku. Tady jsme si objednaly naši očekávanou rybí pochoutku : pstruha,  zeleninový salát a pivko Zubra. Po konzumaci jsme vyrazily směr Vysoká Srbská, Zlíčko, Hronov.

     Sluníčko se na nás smálo již od rána, ale potom jako paprsky už dost vyčerpávaly, protože po chladných dnech to byl pro nás nečekaný skok – teplota se pohybovala nad 20 st.C. Do Hronova jsme dorazily po 14 hodině, cestou okolo kostela a domku A. Jiráska.

     Tady jsme se rozhodovaly pro návrat vlakem přes Starkoč ve 14.50 hod. a do Trutnova jsme dojely v 16.20 hodin. Celkem jsme našlapaly 13 km a s výletem jsme byly spokojené. Příště se sejdeme na turistické akci  „Za  Trutnovským drakem „.

Irena

Comments