Výlet za bledulkami - 29.3.2014

přidáno: 1. 4. 2014 5:24, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 1. 4. 2014 5:24 uživatelem Jiří Tichý ]

Dne 29.3.2014 se nás na nádraží ČD v Trutnově sešlo 7 turistických nadšenců.

     Odjeli jsme vlakem v 7.43 hodin do Svobody nad Úpou, odkud jsme vystoupali na Kraví horu. Cestou nás upozornila informační cedule na Medvědí jeskyni, která je, ale pro veřejnost nepřístupná. Zastavili jsme se tedy kousek dále na sluncem ozářené louce s možností posezení. Odtud jsme pokračovali asfaltovou silnicí k Horskému hotelu do Seifů a obdivovali to ohromné množství bledulek, které letos vykvetly nezvykle brzy a teď nás jen zdravily jen ty poslední květy ze záplavy zelených listů.

      Na rozcestí za koupalištěm v Seifech jsme odbočili na Bystřici a odtud jsme pokračovali podél Zlatého potoka, kde se dříve rýžovalo zlato. I dnes nás překvapili zájemci o tuto starobylou techniku, neboť dvě osoby se zde pokoušeli vyrýžovat nějakou tu zlatinku. Bohužel prý neúspěšně.

     Cesta podél potoka nás dovedla až do Trutnova II, kde v restauraci u Kousala nás vývěsní štít zval na drštkovou polévku. Neodolali jsme a přidali i malé pivko (náš jontový nápoj). Takto posilněni a spokojeni jsme došli do Trutnova – délka pochodu 12 km.

 Irena

Comments