Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

1.10.2015 - Byla zdolána další Rozhledna na Signálu u Horní Radechové

přidáno: 8. 10. 2015 23:51, autor: Neznámý uživatel

Devítičlenná skupina turistů odjela 1.10.2015 v 8,05 hod. autobusem do Horní Radechové na křižovatku do Slavíkova. Zamířili jsme tímto směrem po silnici a asi po 2 km jsme zahlédli uvedenou rozhlednu. Cesta z Radechové není doposud značena turisticky a tak jsme hledali polní cestu na Signál (t.j.na kterém stojí rozhledna stejného názvu.)

    Posléze jsme našli dokonce po pravé straně asfaltovou cestu a po ní došli k rozhledně, kde jsme narazili na červenou značku vedoucí z Náchoda do Hronova.

     Rozhledna je nejvyšší (29 m), nabízí krásné rozhledy do krajiny, které stojí za to. Bylo při krásném dni a viditelnosti vidět, Ostaš, Broumovské stěny, trochu Javoří hory, naše Jestřebí hory, Zvičinu, Krkonoše, polské lesy, Orlické hory, dokonce i Kralický Sněžník.

     Na rozhlednu jsme vystoupali po 125 schodech (kovových) na vrcholovou plošinu kde jsou uvedeny mapy jednotlivých hor a kopců.

     Po prohlídce jsme vydatně posvačili v přilehlé buřtárně a nadále pokračovali směr Studánky, odtud polní neznačenou cestou  (jen dle mapy a Ireny Zapadlové) v polích a lesem, až jsme narazili na zelenou (Hronov – Červený Kostelec). Po této značené trase jsme dorazili za slunečného krásného dne do Kostelce. Byl pokročilý čas, tak jsme se stavili na oběd a občerstvení. Dvě turistky se rozloučily a odjeli autobusem z Kostelce přes Úpici do Trutnova. My ostatní jsme vyrazili k vlaku a v 14.50 hod. odjeli domů. Dnešní den, nejen, že byl slunečný, ale celý pochod se vydařil, přítomni si jej pochvalovali, neboť takových dnů a viditelnosti je málo. Ušli jsme 14 km.

       Děkuji všem účastníkům a věřím, že se 10.10.2015 sejdeme na pochodu „Memoriálu Mirka Petiry“

    Zdrávi došli Pepík

Comments