Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Dne 24.6.2015 pochod Voletinským okruhem

přidáno: 3. 8. 2015 0:11, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 3. 8. 2015 0:12 ]

       Na dnešní společný pochod se nás před bývalou poliklinikou v Trutnově sešlo 6 turistů. Odtud jsme se vydali podél řeky Úpy směrem ke koupališti. Řeku jsme překročili za sídlištěm a pokračovali dále do Poříčí. Silnice od bývalé Kary až do náměstí se opravuje a proto tu je regulovaná doprava. Využili jsme kratičkou pauzu mezi kolonou aut a přešli na druhou stranu silnice a došli až na náměstí. Tady jsme odbočili k tržnici, kterou jsme nemohli jen tak minout, zhodnotili prodávaný sortiment a pokračovali směrem k nádraží a dále k Voletinám.

     Naši partu navigoval pan Sedláček, který tuto trasu již 2x prošel. Dali jsme tedy na jeho rady a došli po silnici kolem školy k prvnímu kříži, který je umístěn mimo silnici na cestě, která pro naši partu byla do té doby úplně neznámá. Tato cesta nás pak vedla k dalším křížům kolem řídké zástavby až  jsme došli na hlavní silnici ve Voletinách. Tou jsme potom pokračovali až na konec vsi a v lese jsme došli k posledním dvěma křížům z 12 ti.

     Tady jsme se rozhodovali, jak půjdeme dále. Protože bylo opravdu velké vedro, nebe bez mráčků, využili jsme možnost pokračovat lesem k chatě Vébrovka. Chata je bohužel zavřená, žádná lavička kolem jak dříve bývala a proto jsme posvačili na schodech a vydali se zpáteční cestou Bratří Čapků do Trutnova. Na Bučině jsme uhnuli ke Dvoračce. Tady se naše parta rozdělila. Každý pospíchal do chládku, domů.

     Při dnešním 10 ti kilometrovém pochodu, jsme opět poznali jak se Trutnov novou výstavbou rozšiřuje.

 
Irena
Comments