Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Markoušovická rozhledna zdolána - 6.6.2015

přidáno: 1. 7. 2015 0:23, autor: Neznámý uživatel

       V sobotu 6.6.2015 se 6 dobrovolníků sešlo na nádraží ČD a společně odjelo do Velkých Svatoňovic. Po silnici došli k Buku, zde přešli na místní markoušovickou silnici a od rozcestí stoupali stále vzhůru až k osvěžovně u Josefa II.

     Zde jsme si oddychli, někteří vypili malé pivo Opat z Broumova. Místní restauratér nám doporučil jít druhou polní cestou vlevo, dojít na kraj lesa a podle něj postupovat na vhodné místo ke zdolání markoušovického hřebenu. Šlo sice jen cca 100m převýšení tohoto,

ale šikmá střecha domu je jen zdání výšky stoupání.

     Přes různé názory a změnu trasy jsme to statečně zdolali, narazili na hřebenovou cestu a asi za 300 m stála krásná dřevěná rozhledna. Vystoupali jsme  na rozhlednu, ta nás odměnila krásnými výhledy na všechny strany. Byla dobrá viditelnost, takže nejen okolí jsme shlédli, ale byli vidět i věže Křešovského kláštera v Polsku.

     Všichni dostali chuť na svačinu, tak jsme na odpočívadle snědli, co se dalo, ze svých zásob a potom jsme postupovali přes Bečov do Lhoty a přešli do Poříčí, samozřejmě do restaurace u Kučerů. Dobře pojedli a pak se rozešli dle jednotlivých pochodníků.

      Přálo nám počasí, viditelnost, škoda, že nás bylo jen šest.  Bylo to nádherné. Ušli jsme 10 km. Za účast děkuji.

Pepík

Comments