Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Pochod 21.2.2015 okolo Červeného Kostelce

přidáno: 10. 3. 2015 3:56, autor: Neznámý uživatel

       Ráno se nás na nádraží ČD v Trutnově sešlo 7 turistů u vlaku v 7.40 hod. Vlakem jsme odjeli do Olešnice u Červeného Kostelce a odtud jsme pochodovali po silnici směrem k Vísce, která je součástí Olešnice. Až sem nás pěkně profukoval vítr, který v lese kam jsme došli, ustal. Sluníčko se snažilo prodrat, ale moc se mu to nedařilo. Během cesty, která pokračuje do Trubějova, se s námi spojil telefonicky Pepa, který litoval, že se dnes nemohl zúčastnit a popřál nám pěkný pochod.

     V Trubějově jsme odbočili silnicí na Horní Rybníky. Když jsme došli k turistické značce, která by nás dovedla lesem k památníku zavražděné dívky a později ke Špince, šli jsme raději po silnici, protože lesní cesta byla kluzká a v lese bylo ještě hodně sněhu. Pokračovali jsme tedy dále po silnici až na okraj lesa, kde jsme odbočili vlevo směr Zábrodí a tady obdivovali novou výstavbu rodinných domků. Silnice nás zavedla na hráz rybníka Špinky, dnes úplně zamrzlého. Sílu ledu jsme nezkoušeli, protože nás především upoutalo upozornění na vepřové hody v restauraci „Na ocase“. Šli jsme tedy okolo Špinky dále a celou cestu jsme si dělali chutě na zabijačkovou „prdelovou polévku“.

     Když jsme došli ke druhému poutači, který byl již před  restaurací, neodolali jsme a už jsme byli uvnitř. Ale bohužel polévka nebyla ! Poručili jsme si tedy jaternicový prejt, brambory, zelí. 

Po delším čekání na jídlo, nám servírka přinesla kroupy, brambory, zelí.

     Nechtěli jsme si tu změnu nechat líbit a začali se s ní dohadovat, že toto není prejt, ale kroupy až připustila, že se asi kuchař zmýlil a omluvila se. Přinesené jídlo jsme tedy přec snědli, ale za moc nestálo, bylo dokonce i studené. Při placení jsme trvali na ceně snědeného pokrmu, což se nám podařilo.

     Venku jsme se smáli, jak jsme dopadli a už nás nic nepřinutí se tady ještě někdy zastavit.

     Odtud jsme potom pokračovali k rybníku Brodský a lipovou alejí do Červeného Kostelce, odkud z náměstí jsme šli dále na nádraží ČD. Vlak do Trutnova odjížděl v 13.50 hod. a měli jsme potom co dělat, abychom jej stihli. Dnešní 15ti km vejšlap s pohledy na bílé pláně plné sněhu nás ujistil, že zima ještě neskončila.

 

Irena

Comments