Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Pochod 24.10.2015 v Bohuslavicích nad Úpou

přidáno: 27. 10. 2015 4:14, autor: Neznámý uživatel

     Na autobusovém nádraží v Trutnově se nás v tento den sešlo 6 turistů. Dojeli jsme do Bohuslavic, kde jsme se zaregistrovali a požádali o diplom, protože jsme se nehodlali vracet do zdejšího cíle. Vyhověli nám a my jsme zatím mohli v klidu zkonzumovat  jejich výbornou drštkovou polévku.

     Potom jsme se vydali přes stále ještě opravovaný silniční most přes řeku Úpu a ihned odbočili vlevo. Cesta vedle řeky byla plná kaluží, což nás dost překvapilo, ale došli jsme po ní do Baierova kouta a dále do Lhoty.

     Ráno byla v Trutnově ještě mlha, ale už v Bohuslavicích svítilo sluníčko a to nás doprovázelo až do Poříčí. Tady jsme se rozhodli, že se zastavíme v restauraci u Kučerů na oběd. Nelitovali jsme, protože kvalita i cena je stále výborná. Do Trutnova jsme se vydali pěšky a na radu pana Sedláčka jsme u garáží odbočili vlevo cestičkou, která vedla strání nad psím útulkem a končila u koupaliště. Protože příroda už je plná zlatých barev a padajícího listí, byla i tato cestička velmi romantická, právě tak jako stráně nad Bohuslavicemi.  

      V pohodě jsme ušli 11km do Trutnova, kde jsme se rozešli. Vejšlap se velmi podařil.

 

Irena

Comments