Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Pochod Babička – trochu jinak 9.5.2015

přidáno: 3. 6. 2015 21:56, autor: Neznámý uživatel

V sobotu 9.5.2015 pořádal Sokol Velké Svatoňovice tradiční pochod Babička – Česká Skalice. Naše skupina v počtu 10 členů, 8 žen a 2 muži, vyrazila v 7,35 hod. vlakem do Starkoče, kde vystoupila a přešla přes koleje na silnici do známé vesnice Studnice.

Je to pěkně upravená ves, kterou jsme prošli a po modré značce jsme došli k přírodnímu pramenu dobré, ale značně železité vodě. Studánka s pramenem je zakryta stříškou, což byla výhoda, neboť jsme posvačili a začalo mírně pršet. Po občerstvení jsme pokračovali do Třtic a odtud mírně stoupali na Žernov. Zde jsme zjistili, že označení k rozhledně, kam jsme mířili je jen pro auta, ale pro pěšáky nic nebylo a proto jsme se několikrát ptali na cestu k sokolovně. Prošli jsme celou ves, a došli k mohutné věži (rozhledna). Je vysoká 29m, má 5 pater a je z ní krásná vyhlídka do všech stran. Jako naschvál se opět rozpršelo, takže nebylo nic vidět, a chvíli po odchodu směrem do Žírče přestalo pršet. Zvolna jsme sestupovali z výšin 375 m.n.m, do Žírče jsme došli přesně k obědu. Obvyklá drštková polévka, malé pivo a ve 13hodin jsme odešli do České Skalice na vlak.

     Ve 13.32 hod jsme nasedli do spěšného vlaku a za slunečného počasí dorazili do Trutnova. Poděkoval jsem účastníkům a pozval je 19.5. do Pstružné a 30.5. na pochod Za Trutnovským drakem.

     Po rozchodu, část  naší party v Trutnově šla do UFFA, garáží, kde byla vystavena plastická naučná mapa povodí Úpy od pramene, až do splynutí v Josefově s Labem. Je to pěkná poučná, názorná mapa řeky. Tvořily to školní děti s učiteli a proto jim patří velké díky. Pochod se vydařil, ušli jsme 11 km, za střídavého počasí a rovněž děkuji účastníkům, že se přišli projít. Zdrávi došli. Příloha foto věže v Žernově. 

Pepík

Comments