Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Turistický vejšlap do Voletin ke kapličce dne 21.11.2015

přidáno: 5. 1. 2016 0:44, autor: Neznámý uživatel

     Na nádraží ČD v Trutnově se nás sešlo 8 turistů a Martínek s Luboškem – vnuci od Hartmanů.

     Odjeli jsme v 7.40 hod. do Trutnova středu a odtud jsme šli k Voletinám. Tady jsme pokračovali podél obnovených pomníků až do lesa. Od předposledního pomníčku jsme se vrátili zpět k cestě „Pod Jasanem“ a opět asfaltovou cestou jsme vystoupali ke zdejšímu Tkalcovskému muzeu. Zde jsme se, ale nezastavili a pokračovali dále až jsme došli k „Božím mukám“ a cestou vpravo dále ke kravínu.

     Stále jsme hledali nově zřízenou kapličku, o které jsme při naši poslední návštěvě Voletin nevěděli. Před kravínem jsme našli cíl našeho dnešního putování. Hledali jsme sice kapličku jak ji známe, ale tady je netradiční.

     Je postavená z pískovcových kamenů ve tvaru půlkruhu, střecha je rovná, prostor je průhledem rozčleněn do tvaru kříže. Kaplička je zasvěcená sv. Václavovi. V prostoru před ní je možno posedět v upraveném parkovém prostředí.

      Dlouho jsme se zde nezdrželi. Svítilo sluníčko, ale už chladný vzduch a vítr nás pěkně profukoval. Pokračovali jsme tedy dále směr Poříčí ke kostelu a přes koleje na Chvaleč do restaurace  ke Kučerům.

     Tady jsme si dopřáli výborný oběd s pivkem a odešli k autobusu na náměstí, který odjížděl v 12,20 hod.

      Spokojenost veliká, našlapáno 10 km.

 

Irena

Comments