Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Výlet na pstruhy do Pstružného v Polsku - 19.5.2015

přidáno: 3. 6. 2015 21:59, autor: Neznámý uživatel

Dne 19.5.2015 se nás na nádraží ČD v Trutnově sešlo 16 turistů. Bylo vidět, že nás pochoutka láká.     Vlakem jsme odjeli v 7.40 hod. do Červeného Kostelce, zde jsme přestoupili do autobusu na Hronov. Po příjezdu tam jsme nejdříve hledali stanoviště do Žďárek, který odjížděl v 9.20 hod. Čas jsme tedy využili k menší svačince ve zdejším bufetu. Po příjezdu do Žďárek se naše skupina rozdělila na dvě části.

     Naše skupina dříve narozených došla do cíle v Pstružném s menším časovým odstupem. První skupina už pomalu hodovala, když jsme dorazili ti už uvažovali o zpětné cestě domů autobusem ze Žďárek v 12,55 hod. Povedlo se jim to !

     My jako další parta, jsme si vychutnávali rybí pochoutku se zeleninovým salátem, chlebem, pivkem za 145 Kč beze spěchu. Do odjezdu autobusu ze Žďárek v 14,35 hod. jsme měli spoustu času. Počasí nám přálo, déšť se nám vyhnul a proto jsme šli také zkontrolovat jak za rok vyrostl Klokánek, kterého chovají na zahradě

pod křižovatkou vedle hostince. Museli jsme se moc pozorně dívat, abychom jej našli, moc nevyrostl.

     Po občerstvení v Pstružném se naše dvě turistky Eva + její kamarádka rozhodly, že půjdou pěšky do Hronova přes Srbskou. Nebránili jsme jim jsou ještě mladé a pohyb jim dělá dobře.

     Naše parta odjela ze Ždárek autobusem, který odváží děti ze školy přes Srbskou a dojeli do Hronova v 15.05 hod. přímo na nádraží. Tady nás čekalo překvapení v nové vlakové soupravě směr Choceň. Vláček nás dovezl do Václavic, kde nás čekal navazující motorák do Starkoče a tady jsme opět jen přestoupili do spěšňáku a dojeli s ním do Trutnova v 16.30 hod.

     Moc jsme toho nenachodili – jen 8km, (vyjma těch dvou, s kterými musíme počítat 6km), ale na rybí pochoutku budeme vzpomínat dlouho. Ten zdejší pstruh nemá totiž konkurenci.

 Irena

Comments