Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Zakončení turistické sezony okolo Trutnova - 5.12.2015

přidáno: 5. 1. 2016 0:46, autor: Neznámý uživatel

V sobotu 5.12.2015 se uskutečnil poslední turistický pochod roku. Sešlo se nás u kašny 9, z toho 2 muži.Ze dvou možností se demokratickým hlasováním rozhodlo, že sportovní trasa se nechá na léto příštího roku a nyní půjdeme do Poříčí se zakončením u Kučerů na oběd.

     Vyšli jsme podél Úpy vycházkovou trasu okolo zimních lázní, stadionu a letního koupaliště až k lesu, kde je altánek s lavičkami a opodál venkovní tělocvičné nářadí na posilování těla, přímo v přírodě. Proto jsme zde posvačili a všichni si vyzkoušeli 3 typy cviků. Všichni byli spokojeni a tak jsme pokračovali lesní pěšinou do kopce, minuly po levoboku psí útulek, za mohutného štěkotu a za garážemi vyšli na promenádu. Asi po 200 metrech jsme odbočili na osadu Vysoká, kde se páslo stádo koní. Jeden z ohrady vyskočil a šel za námi, než ho paní odchytla a vrátila ke stádu. Těsně před elektrárnou jsme odbočili do leva a s prohlídkou míjeli „Romana ranč“, což nikdo z nás nevěděl. Dále jsme sešli okolo upravené kapličky, přešli hlavní silnici na Úpici a došli do restaurace u Kučerů. Oběd byl chutný, vydatný za slušnou cenu.

     Po obědě se zaplňovala restaurace a tak jsme se pěšky vydali k Trutnovu za spokojenosti, jak s pochodu, tak z oběda. Počasí bylo na pochodu velmi příjemné a tak poslední pochod se vydařil za všeobecné spokojenosti, s přáním, že i v příštím roce budeme pokračovat podle připraveného plánu. Naše skupina pravidelně turistuje dle plánu, a již se těší na další pochody.

     Děkuji všem pochodníkům za účast a do dalších pochodů přeji mnoho pěkných chvil výhledů. Ušli jsme 9 km.

     Rovněž krásné a veselé vánoce a hodně zdraví a spokojenosti v Novém roce přeje.

 

Pepík

Comments