Reportáže‎ > ‎Reportáže 2015‎ > ‎

Za zmrzlým Čepelkou - 7.2.2015

přidáno: 10. 2. 2015 0:50, autor: Neznámý uživatel

      Jak jsem psal na pozvánce, pěkné počasí, slunečné, mrazivé se naplnilo. Rovněž ustrojení a teplá káva byla splněna a chuť putovat pěšky za každého počasí. Kdo nešel, o mnoho přišel, neboť v sobotu bylo ideální počasí, krásná viditelnost na Jestřebí hory, Krkonoše, Sněžku, ale i Zvičinu.

     Po zaregistrování v Malých Svatoňovicích jsme vyrazili na vlastní trasu a to směr bývalý důl Zd. Nejedlý, zde jsme odbočili na červenou, šli jsme okolo bývalé haldy tří spádových rybníčků. Po pravé straně jsme míjeli tzv. Čertův kopec a polní cestou dorazili do Rtyně. Odbočili po státní silnici vpravo, až jsme došli k restauraci Bulánek, zde se občerstvili výbornou polévkou s topinkou, vypili malé pivo a načerpali nových sil, pokračovali dále ke kostelíku a hřbitovu v Batňovicích. Prošli jsme chatovou oblast, tzv. Podháj a míjeli ve Velkých Svatoňovicích upravený křížek, došli k pečovatelskému domu a opět po červené šli polní alejí na nádraží ve Svatoňovicích. I když nás šlo jen 5, nálada byla výborná a při jiskřících se vršků Jestřebích hor byla zimní scenérie úžasná.

     Ve 14.01 hodin jsme nasedli do vlaku, spočítali ušlé kilometry = 12 a dohodli se, že za 14 dní půjdeme opět dle plánu, abychom byli stále v pohybu, jako další turisté.

     Děkuji za účast, „zdrávi došli“.

 

Trutnov 7.2.2015   Pepík

Comments