Reportáže‎ > ‎

Reportáže 2016


Předvánoční pochodování okolo Trutnova 3.12.2016

přidáno: 27. 12. 2016 7:28, autor: Neznámý uživatel

        Ráno dne 3.12.2016  jsme se sešli na Krakonošově náměstí u vánočního stromu v počtu 9 turistů.

     První naše zastavení cestou okolo Trutnova bylo u Mobidiku, kde jsme obdivovali 12 holubů (výtvarné dílo, které je umístěno na této střeše již od léta), ale mnozí z nás si toho dosud nevšimli. Pochod naprogramoval Pepa s panem Sedláčkem, kteří mají okolí zmapované k jejich vycházkám. Zamířili jsme přes Kacíř směr Poříčí. Všude byla krásná jinovatka, která pod slunečními paprsky opadávala. Šli jsme stále přírodou neznačeným terénem, až na vrcholu jednoho kopce se nám otevřela krásná vyhlídka na Krkonoše. Na obzoru se ukázala zasněžená Černá hora, Světlá hora i Sněžka. Moc nás tento pohled potěšil.

     U první lavičky jsme se zastavili  a posvačili. Pokračovali jsme potom dále, až jsme došli pod vysoké elektrické vedení, kde nás překvapila lesní školka s množstvím stromků, které pravděpodobně někdy budou končit  jako vánoční. Tady už byla v poslední době zřízena poměrně slušná cesta, která tuto lokalitu zpřístupnila. Jedna cesta spadá do Poříčí k elektrárně a druhou jsme se po vrcholu, vraceli zpět k Trutnovu. I odtud byl krásný výhled do okolí. Teď už, ale na Královecký Špičák, Mravenečník a v pozadí i Jestřebí hory.

     Za touto vyhlídkou nás už čekal první tělocvičný prvek, který je umístěn hned vedle cesty. Je železný, zabudován do betonu a proto je použitelný celoročně. Mnozí z nás si cvičení i vyzkoušeli. Pomalu jsme se vraceli zpět a nacházeli další „lamače těla“. Cesta zvažovala až k řece Úpě, kde bylo umístěno poslední cvičné zařízení. Dnešní pochod, přesto, že byl jen okolo Trutnova, měřil 11 km. Poznali jsme tedy opět kus zpřístupněného okolí města.

     Slunečné počasí nás provázelo celou cestu, ale mírný mrazík nepolevil ani do odpoledních hodin. Dojedli jsme svačiny a u přírodního koupaliště se rozešli. Na závěr pochodu jsme si popřáli hezké svátky vánoční a i další turistické aktivity v příštím roce.

Irena

Za posledním puchýřem 17.-19.11.2016

přidáno: 13. 12. 2016 6:12, autor: Neznámý uživatel

reportáž z vícedenní akce od Alči z Chotěvic :-)

Tichem sněhového království od přehrady do podhůří aneb Benecko 12.11.2016

přidáno: 25. 11. 2016 6:19, autor: Neznámý uživatel

Reportáž Marušky v pdf

Účast na akci - Za posledním puchýřem v Lázních Bělohrad - 19.11.2016

přidáno: 25. 11. 2016 6:16, autor: Neznámý uživatel

       Účast na akci - Za posledním puchýřem v Lázních Bělohrad

 

          Jedná se o významnou turistickou akci v oblasti Podzvičinska, která trvá 4 dny – letos 45. ročník a je hojně navštěvována, o čemž jsme se přesvědčili při registraci.

     Odjeli jsme vlakem v 6.16 hod do Lázní Bělohrad, v Lázeňském domě jsme se zaregistrovali, posilnili se na cestu a v mírném dešti jsme vyrazili po Nábřeží A. Jiráska, dorazili k rozcestí Nové Místo a vystoupali jsme na Byšičky, obešli zrenovovaný kostelík Petra a Pavla, okolo kostela je udržovaný hřbitov. Rozplynula se mlha a nám se naskytl výhled na okolní krásnou krajinu s rybníkem. Po občerstvení jsme pokračovali po lesní cestě, sestup po mokrém listí na kamenech. Přešli jsme silnici a vstoupili do parku Bažantnice, ochutnali železitý pramen a pokračovali parkem, kolem rašelinová půda, rybníčky, potůčky a jezírko s ostrůvkem s křížem. Došli jsme k tenisovým kurtům a pavilonům. Podívali jsme se na nový moderní pavilon pro lázeňské hosty, vypuštěný rybník (koupaliště) Pardoubek, na břehu pěkné dřevěné sošky. Zpět jsme prošli městem a za kostelem jsme se dobře naobědvali v restauraci, došli pro pamětní list a z nádraží jsme odjeli ve 14.10 hod. Přestože byl deštivý den, trasu jsme v pohodě zvládli. Bylo nás 5 turistů a ušli jsme 10 km.

Mirka

Poslední pochod roku Nová Paka - 5.11.2016

přidáno: 7. 11. 2016 9:02, autor: Neznámý uživatel

reportáž od Marušky v pdf

Toulání se mezi vinohrady s vůní burčáku - 29.10.2016

přidáno: 7. 11. 2016 9:01, autor: Neznámý uživatel

reportáž od Marušky v pdf

Za spadaným listím - 22.10.2016

přidáno: 7. 11. 2016 8:57, autor: Neznámý uživatel

reportáž Míly Vlka z pochodu v pdf

účast na pochodu „Za spadaným listím“ - 22.10.2016

přidáno: 28. 10. 2016 2:45, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 7. 11. 2016 8:58 ]

V sobotu 22. října 2016 jsme se zúčastnili v Úpici pochodu „Za spadaným listím“

Z Trutnova jsme vyjeli autobusem v 9.05 do Úpice a na náměstí u muzea jsme se chtěli zaregistrovat. Čekalo nás tam ale překvapení, protože u registrace už nikdo nebyl. To nás ale neodradilo a vydali jsme se na pochod sami. Průvodkyní nám byla Danuška Kovaříková, která okolí Úpice dobře zná, protože tam celý život bydlí.

Od radnice jsme šli kolem kaple sv. Michala a kolem školy Karla Čapka po schodech pod město směrem na Sychrov a Popluž. Cestou byly pěkné výhledy na Úpici, především na rozvíjející se podnik Juta a na fotbalový stadion.

Na Popluži jsme se občerstvili na odpočívadle a dále jsme cestou obdivovali krásné domy se zahrádkami, pasoucí se koně a označené vzácné stromy. V Havlovicích jsme ještě míjeli pěkně opravenou školu a velký sportovní areál.

Naším cílem byla restaurace v Havlovicích, kde jsme se stavili na výborném obědě.

Po obědě jsme se podél řeky Úpy vrátili do Úpice a ve 14.20 jsme autobusem odjeli zpět do Trutnova.

Přesto, že bylo oblačno jsme si užili procházku podzimní přírodou a nezmokli jsme

Ušli jsme 11 km a pochodu se zúčastnilo 10 turistů.

 

 

Mařenka

Ohlédnutí za letošním pochodem - memoriál M.Petiry

přidáno: 28. 10. 2016 2:43, autor: Neznámý uživatel

konečné zúčtování v pdf :-)

Memoriál Miroslava Petiry - 8.10.2016

přidáno: 28. 10. 2016 2:41, autor: Neznámý uživatel

     V sobotu se nás sešlo na nádraží celkem 10 turistů, kteří odjeli vlakem do Mladých Buků. Kde po přihlášení na startu, jsme se rozdělili, jedna skupina šla přímo dle dispozic, 5 osob se vydalo kolem buckého areálu. Byli jsme překvapeni vybaveností pro zimní radovánky, a to 5ti vleky pro lyžaře a 1 bobová. Po prohlídce zimního zařízení jsme dále shlédli dětský sportovní areál, včetně vodních mlýnků.

     Postupovali jsme dále po stezce a shlédli sochu čerta „Čerťúláka“ přešli na Pekelný vrch a následovala další socha čertíka „Svišťulína“ až jsme došli k soše „Čertice Rozálka“ a před odbočením ze stezky jsme se loučili s „Čerticí Kočka“, tento okruh pokračoval dále, ale my jsme odbočili na Golfové hřiště, míjeli hotel a Golfový klub až jsme došli na silnici k Hrádečku. Za ním jsme pokračovali, po svačině až na lesní křižovatku, kde jsme po zelené odbočili vlevo a za pěkné pohody, lesní cestou mířili do Horního Starého Města. Cestu nám zatarasili dřevaři, prohlédli jsme si těžkou terénní techniku dřeva, včetně automobilu na jeho svoz k odvozu. Cesta pokračovala dále, později i asfaltkou do HSM, prošli pod mostem a zabočili ke stadionu, kde jsme v restauraci otevřeli dveře v 11.30 hod. V cíli jsme obdrželi diplomy a suvenýry.

     Dobře poobědvali, rozloučili s pořadateli a za rozumného počasí v 12.40 hod nasedli na Bus a rozjeli se domů.

     Děkuji všem účastníkům a naší skupině zvláště. Sejdeme se za 14 dní na pochodu „Spadaným listím“.

Pepík

1-10 of 51