Reportáže‎ > ‎Reportáže 2016‎ > ‎

Předvánoční pochodování okolo Trutnova 3.12.2016

přidáno: 27. 12. 2016 7:28, autor: Neznámý uživatel

        Ráno dne 3.12.2016  jsme se sešli na Krakonošově náměstí u vánočního stromu v počtu 9 turistů.

     První naše zastavení cestou okolo Trutnova bylo u Mobidiku, kde jsme obdivovali 12 holubů (výtvarné dílo, které je umístěno na této střeše již od léta), ale mnozí z nás si toho dosud nevšimli. Pochod naprogramoval Pepa s panem Sedláčkem, kteří mají okolí zmapované k jejich vycházkám. Zamířili jsme přes Kacíř směr Poříčí. Všude byla krásná jinovatka, která pod slunečními paprsky opadávala. Šli jsme stále přírodou neznačeným terénem, až na vrcholu jednoho kopce se nám otevřela krásná vyhlídka na Krkonoše. Na obzoru se ukázala zasněžená Černá hora, Světlá hora i Sněžka. Moc nás tento pohled potěšil.

     U první lavičky jsme se zastavili  a posvačili. Pokračovali jsme potom dále, až jsme došli pod vysoké elektrické vedení, kde nás překvapila lesní školka s množstvím stromků, které pravděpodobně někdy budou končit  jako vánoční. Tady už byla v poslední době zřízena poměrně slušná cesta, která tuto lokalitu zpřístupnila. Jedna cesta spadá do Poříčí k elektrárně a druhou jsme se po vrcholu, vraceli zpět k Trutnovu. I odtud byl krásný výhled do okolí. Teď už, ale na Královecký Špičák, Mravenečník a v pozadí i Jestřebí hory.

     Za touto vyhlídkou nás už čekal první tělocvičný prvek, který je umístěn hned vedle cesty. Je železný, zabudován do betonu a proto je použitelný celoročně. Mnozí z nás si cvičení i vyzkoušeli. Pomalu jsme se vraceli zpět a nacházeli další „lamače těla“. Cesta zvažovala až k řece Úpě, kde bylo umístěno poslední cvičné zařízení. Dnešní pochod, přesto, že byl jen okolo Trutnova, měřil 11 km. Poznali jsme tedy opět kus zpřístupněného okolí města.

     Slunečné počasí nás provázelo celou cestu, ale mírný mrazík nepolevil ani do odpoledních hodin. Dojedli jsme svačiny a u přírodního koupaliště se rozešli. Na závěr pochodu jsme si popřáli hezké svátky vánoční a i další turistické aktivity v příštím roce.

Irena

Comments