Reportáže‎ > ‎Reportáže 2016‎ > ‎

Turistický pochod „Šmajd naším okolí v Bohuslavicích“ - 20.8.2016

přidáno: 29. 8. 2016 0:57, autor: Neznámý uživatel

     Ráno jsme se na nádraží ČD v Trutnově sešly jen 4 turistky – jsou prázdniny a seniorky hlídají vnoučata. Z Trutnova jsme odjely v 7.41 hod. do Velkých Svatoňovic a odtud jsme vyrazily na trasu podél železniční trati. První naše zastavení bylo na zrušené zastávce v Suchovršicích. Cestou jsme obdivovaly provedenou práci na trati v r. 2015 – byly to mosty, mostečky, zvýšené náspy pod kolejemi, a v poslední řadě i upravený „kaňon“ u zrušené zastávky, kde bylo provedeno velké množství práce pro zajištění provozu před padajícím kamením.

     Odtud jsme pokračovaly po modrém značení lesem, kde se střídala paseka se vzrostlým lesem a cestou, nás provázel hluk projíždějících vlakových souprav. Počasí bylo na turistiku báječné, protože bylo teplo, foukal vítr a sluníčko vysvitlo jen občas.

     V pohodě jsme došly na silnici od Markoušovic a tou jsme potom došli do cíle v Bohuslavicích. Tady jsme se zaregistrovaly, dostaly jsme diplom a polévku. Protože jsme šly jen krátkou trasu 8 km, měly jsme spoustu času do odjezdu autobusu v 12,35 hod. a tak jsme jej využily ještě k dalším možným občerstvením, které zde bylo připravené.

     Tento pochod byl kratší, ale všem se líbil.

 

Irena

Comments