Reportáže‎ > ‎Reportáže 2016‎ > ‎

Turistický výlet dne 19.3.2016 za bledulemi

přidáno: 30. 3. 2016 6:12, autor: Neznámý uživatel

      Ráno dne 19.3.2016 se nás na nádraží ČD v Trutnově sešlo 14 účastníků výletu. Vlakem jsme odjeli v 7.40 hod. do Mladých Buků a odtud jsme šlapali směr Sejfy. Obloha byla zamračená, dokonce i mrholilo, ale deštník nebyl potřeba. Pokračovali jsme po silnici ke koupališti a dál k nejbližším stavením, kde se kolem potoka vyskytuje nejvíce bledulí a které také nejdříve kvetou. Měli jsme obavy jestli je už uvidíme, ale k naší radosti to dobře dopadlo – bylo jich, všude bílo – jak cestou od hájovny sem, tak také tady.

     Byla s námi též Lucka, která se posledně zúčastnila se svým pejskem a dnes, protože šla bez něho, tak začala čistit přírodu – chodila příkopem a sbírala odpad. Za ten krátký kousek cesty do Sejfů nasbírala 3 tašky odpadu. Má naše poděkování !  Ze Sejfů jsme se vrátili k hájovně a odtud jsme šli na Sklenařice. Na svačinu jsme se zastavili u nové zastřešené lavičky a po svačině a gratulaci Pepovi, který dnes slavil svátek, jsme pokračovali dále. I tady už kvetly bledule, ale bylo ještě hodně poupat. Cestou k rozcestí jsme šli kolem Zlatého potoka a došli k opravené kapličce, což nás velmi potěšilo. Bývalo to dříve torzo kapličky a dnes její omítka už zdáli upozorňuje na její existenci. Oprava byla provedena z fondu česko-německého přátelství.

     Kousek dále je rybníček, zde se letos proháněly husy a kačeny a na upozornění majitele jsme se šli podívat i na ryby.

     Údolí se tady již zužuje, proto začínalo bláto a dokonce i místy ještě led. Pro chladnější terén tady budou bledule o něco později.

     V pohodě jsme došli do Starého Města a u Kousalů v hostinci jsme se na obědovali. Posilněni jsme se vydali na zpáteční cestu do Trutnova a to už svítilo sluníčko. Trasa měřila 11 km.

     Tak na shledanou na „Jarních km“.

Irena

Comments